Refleksologia Dobre Zdrowie Alina Sankowska - Kensik

Jeśli masz pytania zadzwoń 695 603 993

Refleksologia Dobre Zdrowie Alina Sankowska - Kensik

Umów wizytę 665 041 878 godz. 16.00 - 20.00

Refleksologia Dobre Zdrowie Alina Sankowska - Kensik
Refleksologia Dobre Zdrowie Alina Sankowska

ZADZWOŃ 665 041 878

Umów wizytę w godz. 16.00-20.00 pod nr. 665 041 878

Projekt i wykonanie: Wytwórnia Marketingu

Jeśli masz pytania zadzwoń

695 603 993

GODZINY PRACY

OFERTA

Konchowanie uszu

Bańki ogniowe

Refleksologia stóp

Refleksologia dłoni

Refleksologia uszu

Refleksologia głowy i twarzy

KONTAKT

 

Bańki ogniowe

UMÓW SIĘ

Jak działają bańki lecznicze?

Zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia w bańce, skóra zasysana jest do jej wnętrza. Na ciele tworzy się wybroczyna, gdyż z naczyń włosowatych wydostaje się niewielka ilość krwinek(wynaczyniają się). Gdy krwinki znajdą się poza naczyniami, organizm traktuje je jako ciało obce i mobilizuje się do walki. Produkuje więcej ciał odpornościowych, a wtedy skuteczniej zwalcza wszelkie infekcje. Bańki odciągają również krew z tkanek objętych stanem zapalnym. Poprawia się wówczas ukrwienie i metabolizm, rozluźniają się mięśnie, zmniejsza obrzęk i ból. Bańki mają wpływ praktycznie na cały organizm, rozszerzają naczynia krwionośne,  usprawniają krążenie krwi i limfy, uelastyczniają skórę, przyspieszają usuwanie toksyn. Silnie stymulują również układ nerwowy, oddziałując bezpośrednio na włókna nerwowe. Regulują funkcjonowanie układu oddechowego i pokarmowego. Niezastąpione w leczeniu ostrych i przewlekłych infekcji górnych dróg oddechowych, napięć mięśniowych, chorób reumatycznych i bólów stawowych różnego pochodzenia, m. in. po urazach, a także bólach kręgosłupa rwie kulszowej i barkowej. Bańki są przydatne w bólach głowy, dolegliwościach miesiączkowych, czasem też przy braku miesiączki oraz w chorobach układu nerwowego.

 

Przeciwwskazania do stawiania baniek:

  • gorączka powyżej 38,5 st.C 

  • choroby układu krążenia( wady serca, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie przed postawieniem baniek powinno być zmierzone najlepiej < 140/90) 

  • czynna choroba nowotworowa 

  • ciąża 

  • duszności 

  • choroby autoimmunologiczne(np. RZS) 

  • skazy krwotoczne ( hemofilia, zakrzepica) 

  • anemia i stany ogólnego wyniszczenia organizmu 

  • gruźlica 

  • stwardnienie rozsiane w okresie nowego rzutu

 

Sztuka stawiania baniek znana jest człowiekowi już od tysiącleci, już Hipokrates(ojciec konwencjonalnej medycyny) znał ich dobroczynny wpływ na zdrowie. Gdy syntetyczne leki zaczęły wypierać naturalne terapie, bańki zepchnięto na margines. O wiele łatwiej jest wytłumaczyć funkcjonowanie substancji chemicznej, niż przeanalizować tysiące lat praktyki.

 

Rodzaje baniek

Bańki w zależności od sposobu stawiania i tworzywa można podzielić na trzy grupy.

  • Bańki klasyczne, które stawiamy po podgrzaniu. Są one wykonane ze szkła przystosowanego do wysokich temperatur.

  • Bańki klasyczne stawiane na zimno. Mają one specjalny wentyl do odsysania powietrza. Są o wiele bezpieczniejsze od baniek podgrzewanych.

  • Bańki silikonowe, które stawiamy bez użycia ognia. Podciśnienie w nich powstaje na skutek rozprężenia się gumowych  ścianek bańki.

 

Refleksologia Dobre Zdrowie Alina Sankowska

Bańki ogniowe